Chętnie wybieramy różnego rodzaju suplementy diety, bo liczymy na poprawę kondycji swojego organizmu. Jedni z nas chcą się odchudzić, drudzy wspomóc odporność. Kolejni zapobiegać przeziębieniom, a jeszcze inni szukają sposobu, by się widocznie odmłodzić, ale bez użycia skalpela. Suplementy to dobre rozwiązania, ale tylko jako wspomaganie. Jak jednak zapewnić sobie bezpieczeństwo ich użytkowania, a do tego pożądaną skuteczność w działaniu?

Naturalne czy ekologiczne?

Wśród wielu produktów, które mamy do wyboru, znajdujemy oznaczenia naturalne lub ekologiczne. Czy któreś z nich są lepsze? To zależy. Przede wszystkim trzeba zapoznawać się z informacjami zawartymi na opakowaniach wybieranych artykułów. Nie wyłączajmy z tej grupy suplementów, bo w końcu po to je kupujemy, by korzyści odniósł nasz organizm. Mając przed oczami najważniejsze informacje zawarte na etykietach, jesteśmy w stanie świadomie i racjonalnie wybrać. Możemy liczyć na bezpieczne stosowanie produktów.

Jeśli zależy nam na tym, by dany suplement był naturalny, a nie pełen dodatkowych substancji, które nic nie wnoszą do naszego organizmu, zwracajmy uwagę na zawartość związków aktywnych. Wybierając suplementy np. z aloesem, to jego powinno być możliwie najwięcej w składzie, aby taki produkt faktycznie działał i był bezpieczny w stosowaniu. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku marka. Jeśli chodzi np. o aloes, warto zainteresować się produktami dostępnymi pod szyldem Aloe Vera Forever Living Polska.

Co z artykułami eko? Ten zwrot to coraz częściej chwyt marketingowy, który ma przyciągnąć uwagę konsumentów i skłonić ich do zakupu. Ponownie musimy zajrzeć do etykiety. Sprawdzić skład i oznaczenia widniejące na opakowaniach. Jeśli poza nazwą eko w produkcie nie znajdujemy nic, co wskazywałoby na to, że pochodzi z ekologicznej produkcji, bazuje na składnikach pozyskanych z wykorzystaniem ekologicznych metod, czy też w jego składzie aż huczy od niezrozumiałych nazw, lepiej zostawić go na sklepowej półce.

Doradztwo u farmaceuty, ale i w sklepie internetowym

Suplementy diety możemy zakupić zarówno w aptece, jak i w sklepie internetowym sprzedającym tego typu asortyment. Mając problem z podjęciem decyzji, co wybrać, niezbędna staje się porada fachowca. W aptece pomoże nam farmaceuta. Z kolei sklepy internetowe najczęściej prowadzone są przez osoby, które bardzo dobrze znają się na swoim fachu, a nie są jedynie pracownikami mającymi wyrobić plany sprzedażowe. To dlatego można tu liczyć na wskazówki i merytoryczne porady. W sklepach stacjonarnych, marketach, w których bez problemu dziś dostajemy suplementy diety, nie mamy zwykle szans na odpowiednią pomoc.

Własny rozsądek, dokładne zapoznawanie się z informacjami zawartymi na opakowaniach, ale i porada specjalisty. To te elementy wpływają na właściwy wybór suplementów diety. Nie zapominajmy o nich, bo chodzi o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Naturalnym produktom mówimy zdecydowane tak, ale tylko wtedy, gdy ich zakup nie będzie podyktowany jedynie ufnością w marketingową koncepcję sprzedaży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here