Jedną z najczęściej występujących chorób układu krążenia jest właśnie choroba wieńcowa. To poważne schorzenie, które utrudnia życie i zaburza stan całego zdrowia. Jednym z jego najczęściej występujących objawów jest nawracający ból odczuwalny w okolicach klatki piersiowej, który w skrajnych momentach potrafi tak bardzo się nasilić, iż chory nie jest w stanie normalnie stać czy chodzić – musi się położyć i zażyć silne tabletki przeciwbólowe, aby ponownie powrócić do swoich zadań.

Oczywiście na rozwój choroby wieńcowej wpływ mają różne przyczyny

Lekarze uznają za nie m.in. niedokrwistość oraz wrodzone wady serca, a także otyłość i nadwagę oraz częste stosowanie wyrobów nikotynowych. Mimo iż chorobę tą leczy się przeważnie specjalistycznymi środkami farmakologicznymi, można się jej również pozbyć w sposób mniej inwazyjny i bardziej bezpieczny. Choroba wieńcowa – leczenie naturalne – jak powinno wyglądać, by było rzeczywiście skuteczne i zauważalnie wpłynęło na jakość życia pacjenta?

We wszystkich krajach wysokorozwiniętych chorobę wieńcową diagnozuje się bardzo często. W samej Polsce nie brakuje osób cierpiących na tą przypadłość. Związana jest ona przede wszystkim z niedokrwistością serca, choć jej przyczyny bywają naprawdę zróżnicowane i dla samych lekarzy nieraz pozostają zagadką. Serce nie otrzymuje dostatecznej ilości krwi, przez co jego cała praca zostaje mocno zaburzona.

Objawem takie sytuacji jest ból w klatce piersiowej o zmiennej intensywności. Jeśli natomiast serce nie jest w stanie prawidłowo pracować, zaburzony zostaje stan całego organizmu i innych otaczających je organów i narządów. Aby skutecznie wyleczyć się z choroby wieńcowej, całe szczęście nie trzeba od razu sięgać po specjalistyczne preparaty farmakologiczne.

choroba wieńcowa sprawdzanie ciśnienia

Kilka zmian wprowadzonych do codziennego trybu życia i porządna, właściwie ułożona dieta zapewnią sercu lepszą pracę i zwiększą jego wydajność. Warto najpierw zainteresować się tymi naturalnymi metodami leczenia, zanim jeszcze zacznie się przyjmować jakiegokolwiek chemiczne substancje. Mimo iż są one w stanie pomóc chorym, nigdy nie działają bez żadnych skutków ubocznych.

Choroba wieńcowa – leczenie naturalne

Często zresztą sami lekarze mówią o tym, że pacjenci, którzy opierają swoje leczenie wyłącznie na wierze w działanie środków farmakologicznych, nie są w stanie właściwie zająć się swoim zdrowiem. Teoretycznie usprawniają pracę swojego serca i zyskują odrobinę lepsze zdrowie, ale choroba wieńcowa dalej się u nich rozwija i z czasem zaczyna przybierać znacznie poważniejsze i ostrzejsze stadium, dające coraz cięższe i boleśniejsze objawy.

Środki farmakologiczne powinny być jedynie uzupełnieniem nowego stylu życia i prawidłowo zbilansowanej diety. Warto też dodawać do swojego codziennego jadłospisu specjalne zioła i naturalne lekarstwa, które być może nie hamują samego rozwoju choroby, ale minimalizują niemalże wszystkie jej objawy.

W leczeniu choroby wieńcowej świetne rezultaty dają owoce głogu. Można je dostać w każdym sklepie zielarskim. Mieszankę ziół lub owoców czy liści należy pić przynajmniej raz dziennie. Doskonale zadziała ona na mięsień sercowy, pobudzi go do pracy i zwiększy częstotliwość jego skurczów. Owoce głodu obniżają także ciśnienie, wykazują się działaniem przeciwzapalnym i mają właściwości uspokajające cały organizm, radząc sobie nawet z silniejszym bólem.

szpital

Równie korzystnym ziołem w przypadku leczenia choroby wieńcowej będzie naparstnica wełniasta, która spowalnia tętno i zwiększa siłę skurczów mięśnia sercowego. Nie mając pod ręką aż tak specjalistycznych ziół, spokojnie da się je zastąpić zwykłym czosnkiem. To proste i uwielbiane przez Polaków warzywo dba o prawidłowy przepływ krwi.

Choroba wieńcowa – leczenie naturalne – dieta

Stan ludzkiego zdrowia często zależy od praktykowanego stylu życia. Nie można cieszyć się idealnie funkcjonującym organizmem, bezustannie sięgając po wyroby nikotynowe czy inne używki. Szczególnie mocno wpływają one na rozwój choroby wieńcowej. Rozwiązanie jest jedno – należy raz na zawsze pożegnać się z tymi zabójczymi nawykami, które niczego człowiekowi nie dają, a jedynie pogarszają jego stan zdrowia.

Dieta w chorobie wieńcowej nie powinna też składać się z większych ilości cukru. Należy go jak najbardziej ograniczyć, rezygnując ze spożywania przetworzonych słodyczy, gazowanych napojów oraz soków. Warto też uważać na tłuszcze zwierzęce i zastępować je tymi roślinnymi. Można je czerpać z przeróżnych źródeł – chociażby olejów roślinnych bądź oliwy z oliwek.

[Głosów:8    Średnia:3.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here