Jedną z najciekawszych i wartych przeanalizowania kwestii jest ta, która dotyczy sytuacji dealerów po legalizacji. Jednym z najczęstszych argumentów za legalizacją marihuany jest to, że wpłynie ona pozytywnie na ich biznes. Można przypuszczać, że ten wpływ będzie niższy.

Jak to jednak wygląda w praktyce?

Oczywiste jest, że zmiany nie zachodzą natychmiast. Pierwsze badania pokazują, że nadal są osoby, które chcą kupić marihuanę na czarnym rynku. Nie powinno to dziwić, ponieważ marihuana jest dozwolona tylko w niektórych miejscach. Badania pokazują, że 17 procent nastolatków nadal podejmuje ryzyko kupowania marihuany od dilerów. Innym problemem jest to, że ludzie, którzy mają licencję na sprzedaż medycznej marihuany, nie zawsze są uczciwi. Oznacza to, że często zdarza się, że odsprzedają ją innym, którzy nie mają prawa. Osoby te nie zdają sobie sprawy, że angażując się w takie działania stają się dilerami narkotyków.

Sprzedaż medycznej marihuany nie jest dobrym pomysłem na biznes. Ponieważ trzeba kupić medyczną marihuanę po bardzo wysokich cenach, zysk nie jest tak wysoki. Taki diler raczej nie stanie się rekinem biznesu, a ryzyko, że ujawni swoją działalność jest bardzo duże. Warto zauważyć, że legalizacja nie wpływa na wzrost używania marihuany wśród młodych ludzi. Dostępność marihuany jest coraz większa, co oznacza, że nie jest ona już traktowana jako zakazany owoc. Jest to coś, czego należy spróbować, aby nie zostać w tyle za rówieśnikami. Choć nie można twierdzić, że legalizacja marihuany pozbawiła dilerów źródła dochodu, to nie ulega wątpliwości, że znacząco wpłynęła na ich sytuację. Więcej do przeczytania na stronie http://weed-seeds.pl/

Jakie są korzyści z używania marihuany?

Lekarze postrzegają zakaz stosowania marihuany jako leku w wielu krajach na świecie jako dziwne i niebezpieczne zjawisko. Jest ono jednak z ich punktu widzenia praktycznie niewytłumaczalne. Jest to substancja, która ma bardzo duże korzyści i minimalne ryzyko. Dzięki tym właściwościom relaksuje organizm i zwiększa pojemność płuc. Kojący wpływ na układy nerwowe to kolejna korzyść. Marihuana jest zdecydowanie jednym z najbardziej skutecznych i użytecznych narkotyków.

Wykazano, że marihuana może spowolnić rozwój raka, zwłaszcza złośliwych typów. Jest to znane jako nieuleczalne. Dlatego zaleca się stosowanie marihuany w leczeniu raka. Jej skuteczność w walce z migrenami to kolejna korzyść. Obecnie nie ma innych opcji w medycynie konwencjonalnej, które oferują przynajmniej podobny poziom skuteczności do niej. Ma również znaczenie dla zmniejszenia napięcia mięśniowego i rozluźnienia mięśni. Może pomóc pacjentom z epilepsją, zmniejszając ich napady i poprawiając ich ogólny stan.

Zespół Tourette’a również jest leczony za pomocą marihuany. To wrodzone zaburzenie charakteryzuje się tikami i natręctwami. Może również powodować tiki werbalne. Wykazano, że jest ona skuteczna w zmniejszaniu tików oraz w kontrolowaniu zaburzeń kompulsywnych. Pacjenci OCD mają obsesyjne myśli i często są zmuszani do robienia pewnych niepowiązanych i bezcelowych rzeczy. Pacjenci z OCD doświadczyli zmniejszenia poczucia przymusu, co pozwoliło im zmniejszyć liczbę czynności, które są związane z zaburzeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here