Depilacja laserowa w Gdańsku jest jednym z najdroższych, ale jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnej partii ciała. Jako metoda trwała i skuteczna, cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet, które cenią ją za wygodę i komfort, jakie przynosi.

  1. Depilacja laserowa boli
  2. Depilacji laserowej nie można wykonywać latem
  3. Depilacja laserowa nie jest dla blondynek

Panie decydujące się na inwestycję w zabiegi depilacji laserowej, nie zawsze wiedzą do końca, z czym one się wiążą. Wokół tej metody krąży wiele mitów, które skutecznie odstraszają potencjalne klientki salonów oferujących depilację laserową.

Depilacja laserowa boli

Mit dotyczący bólu, jaki odczuwają pacjentki w trakcie depilacji laserowej, wiąże się z indywidualnym odczuwaniem nieprzyjemnych dla organizmu bodźców. Co do zasady, depilacja laserowa Gdańsk uznawana jest za zabieg bezbolesny. W trakcie jego wykonywania może wystąpić dyskomfort, pojawiający się na skutek kierowania wiązki laserowej bezpośrednio na skórę. Skóra na niektórych partiach ciała jest też wrażliwsza niż na innych, dlatego odczucia te mogą być różne, w zależności od tego jaka część ciała poddawana jest zabiegowi. Większość pań odczuwa jedynie drobne niedogodności, związane m.in. z występowaniem przez kilka dni po zabiegu lekkiego zaczerwienienia skóry.

Depilacji laserowej nie można wykonywać latem

Aby depilacja laserowa w Gdańsku była zabiegiem skutecznym, należy ją powtarzać co około 6 tygodni. Laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, nazywanej anagenem, dlatego do osiągnięcia zadowalającego efektu gładkiej skóry potrzebnych jest kilka zabiegów. Prawdą jest, że skóra poddawana depilacji laserem nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie słońca. Nie oznacza to jednak, że zabiegów nie można wykonywać latem. Mit ten wiąże się z faktem, że latem odsłaniamy swoje ciało i spędzamy czas na świeżym powietrzu, a więc konieczność ochrony skóry przed promieniami słonecznymi jest niewygodna. Wystarczy jednak chronić depilowane partie ciała przed słońcem, aby móc wykonywać zabiegi również latem.

Depilacja laserowa nie jest dla blondynek

Laser wpływa na melaninę zawartą we włosach, a blondynki związku tego posiadają stosunkowo niewiele. Mówi się więc, że depilacja laserowa w Gdańsku nie jest przeznaczona dla pań o jasnych włosach. Warto jednak w tej kwestii zasięgnąć porady specjalisty – współczesne, nowoczesne urządzenia laserowe nowej generacji mają znacznie większe możliwości niż ich starsze wersje, dlatego często z dobrodziejstwa depilacji laserowej mogą korzystać również blondynki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here