Postęp w medycynie, który stale zachodzi na naszych oczach ma ogromne znaczenie dla każdego z nas. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym oraz nieustającej pracy badawczej naukowców, dzisiaj możliwe jest swobodne przeprowadzanie badań i leczenia, które jeszcze kilkanaście lat temu byłyby nie do pomyślenia. Dzięki temu pacjenci dłużej mogą cieszyć się zdrowiem i prowadzić aktywne życie mimo przebytych urazów. Jednym z ważniejszych osiągnięć w dziedzinie chirurgii kolana jest zastosowanie fibryny bogatopłytkowej, która wykazuje korzystne właściwości w procesie leczenia urazów kolana. Dowiedz się czym jest fibryna bogatopłytkowa i jak przebiega proces medyczny z jej udziałem. Sprawdziliśmy, jakie korzyści dla pacjenta płyną z wykorzystania fibryny w procesie leczenia kolana. Czytaj dalej! 

Czym jest fibryna?

Fibryna bogatopłytkowa jest rodzajem białka fibrylarnego, które w naturalny sposób wytrąca się z osocza krwi podczas procesu krzepnięcia krwi. Fibryna jest zatem krwiopochodnym materiałem autologicznym, który pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta do późniejszego wykorzystania w określonym celu u tego samego pacjenta. Fibryna ma bardzo dobry wpływ na budowę świeżych komórek oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych, dlatego z powodzeniem stosowana jest w zabiegach mających na celu leczenie chorób układu ruchu, na przykład kolan. 

Jak skutecznie wykorzystuje się fibrynę? 

Dzięki swoim naturalnym właściwościom, fibryna z powodzeniem wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń ortopedycznych i tych wymagających chirurgicznej interwencji. Fibryna bogatopłytkowa wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran pooperacyjnych, pozwala na szybsza regenerację mięśni, tkanek chrzęstnej i kostnej, a także ścięgien i więzadeł. Dzięki zastosowaniu fibryny u pacjenta szybciej ustępuje dokuczliwy ból, a proces gojenia ran jest szybszy, dzięki czemu w konsekwencji pacjent szybciej wraca do pełnej sprawności. Dlaczego fibryna działa w taki sposób na ludzki organizm? Odpowiedzialne są za to czynniki wzrostu, które uwalniają się z aktywowanych płytek krwi. Dzięki temu dochodzi do stymulacji replikacji komórkowej, tworzenia nowych naczyń oraz pobudzenia metabolizmu. 

Jak przebiega zabieg z fibryną? 

Procedura z wykorzystaniem fibryny nie jest szczególnie skomplikowana, a cały zabieg trwa do 50 minut. W pierwszej kolejności od pacjenta pobierana jest jego własna krew. Następnie, w specjalnej wirówce laboratoryjnej krew jest przygotowywana i koncentrowana. W ostatnim kroku, uprzednio przygotowaną krew w formie zastrzyku umieszcza się w chorym miejscu. Ta część procedury przebiega pod kontrolą USG, dzięki czemu iniekcja jest w pełni bezpieczna dla pacjenta. W celu osiągnięcia pożądanych rezultatów zaleca się wykonać od 1 do 3 zabiegów w około 3-4 tygodniowych odstępach czasu.

Dowiedz się więcej na: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-zachowawcze/fibryna-bogatoplytkowa-i-prf-keymed-in-vivo. Wykwalifikowana kadra z Chirurgii Kolana zapewnia bezpieczne i skuteczne leczenie urazów kolana. Najważniejszym celem dla lekarzy jest zawsze dobro pacjenta i przywrócenie go do pełnej sprawności fizycznej w możliwie najkrótszym czasie. Zapisz się na zabieg z fibryną bogatopłytkową już teraz i przekonaj się jak ta procedura może poprawić Twoje samopoczucie. 

Dodatkowo, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod leczenia urazów kolana oraz terapii z zastosowaniem fibryny, koniecznie zapoznaj się z materiałami informacyjnymi i edukacyjnymi zamieszczonymi na stronie internetowej. Poza tym, obrazowe materiały filmowe pozwolą Ci zrozumieć jak zbudowany jest staw kolanowy i jak w przypadku jego dysfunkcji przebiega diagnoza, leczenie i rehabilitacja. Sprawdź koniecznie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here