Nie każda woda, która płynie z kranu, nadaje się do picia. Jest to dość powszechne zjawisko, dlatego producenci wymyślili filtry, uzdatniające wodę. Posiadanie więc butelki lub dzbanka z filtrem stało się to nie tylko popularne, ale przede wszystkim niezwykle wygodne. Istnieje kilka metod uzdatniania. Jedną z nich jest zjawisko odwróconej osmozy.

Czysta woda prosto z kranu

Pozyskując wodę z rur, musisz liczyć się z ogromną ilością zanieczyszczeń, które zbiera po drodze. Są to z reguły różnego rodzaju metale ciężkie, niewpływające zbyt pozytywnie na nasz organizm. Niektórzy uciekają się do kupowania wody butelkowanej. Jednak wtedy generują ogromną ilość śmieci, szkodząc tym samym środowisku. Regularne kupowanie wody w takiej formie to ogromne koszty w skali roku. Dlatego tak wielu decyduje się na użycie filtra odwróconej osmozy.

Na czym polega odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoza zakłada użycie specjalnie przygotowanego w tym celu urządzenia, które finalnie dostarczy Ci wodę całkowicie oczyszczoną. Jest ona dosłownie krystaliczna, niezależnie jak bardzo zabrudzona nie trafiła przed całym procesem. Wszystko dzieje się w zbiorniku przymocowanym w szafce pod zlewozmywakiem. Dzięki temu jest to bardziej wygodne niż w przypadku zewnętrznych filtrów, do których ciągle trzeba dolewać wody. Odwrócona osmoza ma kilka etapów, dzięki którym oczyszczanie wody jest bardzo dokładne. Finalnie potrafi zneutralizować do 99% bakterii.

Budowa filtra

Całe urządzenie zbudowane jest z kilku pojemników, zwanych kolumnami filtracyjnymi. Woda przepływa przez nie, dzięki czemu możesz otrzymać oczyszczoną ciecz. By to się stało, każdy z nich posiada inne rozwiązanie oczyszczające. Najważniejszym elementem jest półprzepuszczalna membrana, gdyż to ona zatrzymuje znaczną ilość zanieczyszczeń występujących w wodzie. Zwykle obok niego montuje się także filtr mechaniczny, zawierający węgiel aktywny oraz węglowy. Ostatnim elementem jest kranik doprowadzający pozbawioną zanieczyszczeń ciecz prosto do Ciebie.

Wybierz akcesoria, które mineralizują ciecz

Sklepy oferujące filtry do wody pitnej posiadają w swoim asortymencie różnorodny wybór. Przede wszystkim możesz wybrać ilość stopni oczyszczania. Im więcej, tym woda będzie jeszcze bardziej czysta. Problemem takiego rozwiązania jest niestety pozbawienie wszystkich minerałów, które dostarcza woda. Mikroelementy są niezbędne, by doprowadzić do skutecznego nawodnienia organizmu. Dlatego warto wybrać sklep z filtrami odwróconej osmozy, jakim jest myaqua.pl. W ich ofercie znajdziesz nie tylko akcesoria o różnych stopniach oczyszczania, ale także wyposażone w dodatkowe mineralizatory.

Dzięki czystej wodzie zadbasz o zdrowie w Twoim domu

Korzystanie z takich filtrów przydaje się zwłaszcza tym, którzy posiadają domy jednorodzinne. W takich systemach trudno o wodę zdatną do picia prosto z kranu. Dlatego rozwiązanie, które proponuje technologia, bazująca na odwróconej osmozie, jest bardzo praktyczne. Dzięki niemu jesteś w stanie przefiltrować od 30 do 500 litrów na dobę, w zależności od urządzenia. Korzystając z rozwiązań dostępnych w sklepie, będziesz mógł cieszyć się wodą w pełni oczyszczoną oraz zmineralizowaną. W ten sposób zadbasz zdrowie swoich bliskich, a także swoje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here