Czym powinna charakteryzować się lampka do paznokci? Co wchodzi w skład zestawu startowego?

Lampa do paznokci zestaw startowy

Każda z nas marzy o pięknych i estetycznych paznokciach – i to nie tylko w czasie ważnych uroczystości. Zadbane i schludne dłonie sprawiają, że wyglądasz atrakcyjniej, czujesz się zadbana i pewniejsza siebie, a do tego robisz lepsze wrażenie. Cudowne paznokcie to nierzadko też cenny atrybut kobiecości. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej pań decyduje się na samodzielnie tworzenie stylizacji swoich paznokci. Do tego celu niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz akcesoria takie jak lampa do paznokci zestaw startowy.

Co to takiego lampa do paznokci i zestaw startowy?

Zacznijmy od tego, czym jest lampa do paznokci. To urządzenie, które służy do utwardzania i utrwalania gotowej kompozycji. Dzięki temu Twoje paznokcie pozostaną w odpowiednim stanie nawet przez 3, a czasem 4 tygodnie. Oczywiście o ile wcześniej odrosty nie będą zbyt duże. Na rynku znajdziesz bogaty wybór lamp do paznokci, dostępne produkty dzieli się ze względu na emitowane światło na lampy UV oraz lampy LED. Na ten moment wciąż popularniejsze są pierwsze z wymienionych, które zwykle nadają się nie tylko do manicure hybrydowego, ale i żelowego. Wybierając lampę, weź pod uwagę moc żarówek, w przypadku lampy UV najczęściej posiada ona 4 żarówki o mocy 9 W, taka moc sprawia, że utwardzanie powinno trwać 120 sekund.

Alternatywą są lampy LED – jak słusznie wskazuje nazwa, mają one świetlówki LED. Charakteryzują się większą żywotnością, dlatego też takie urządzenie powinno wystarczyć na znacznie dłużej. Ponadto lampy LED są wydajniejsze, zależnie od posiadanej mocy utwardzanie paznokci może zajmować np. 30 sekund. Lampy LED dedykowane są do paznokci hybrydowych, jeśli masz zamiar tworzyć także stylizacje dla paznokci żelowych, powinnaś zaopatrzyć się w lampę LED + CCFL.

Zestaw startowy to natomiast nic innego jak komplet podstawowych akcesoriów do paznokci. Zestawy startowe mogą mieć bardzo różne wyposażenie, zazwyczaj nie są one jednak przesadnie rozbudowane. Wynika to z tego, że są dedykowane początkującym użytkowniczkom i paniom, które mają zamiar robić paznokcie przede wszystkim sobie. Każdy zestaw startowy powinien składać się z:

  • bazy i topu – najlepiej tej samej marki,
  • lakierów hybrydowych – na początek wystarczy Ci kilka kolorów, z czasem ich liczba z pewnością będzie wzrastać, a Ty stworzysz bardziej skomplikowane stylizacje,
  • odtłuszczacza – za jego pomocą odtłuścisz płytkę paznokcia, co pozwoli Ci nałożyć bazę,
  • preparatu do ściągania lakieru – dzięki niemu pozbędziesz się poprzedniej stylizacji, nie uszkadzając przy tym płytki paznokcia,
  • wacików bezpyłowych – początkowo wystarczy Ci około 50 sztuk,
  • bloczku polerskiego – jak słusznie wskazuje nazwa, pozwala on zmatowić płytkę paznokcia, co trzeba zrobić przed nałożeniem bazy,
  • pilniczków – dzięki nim nadasz paznokciom wybrany przez siebie kształt,
  • lampy UV lub LED.

Nie czekaj dłużej i już teraz przejrzyj dostępne na rynku zestawy startowe i sama stwórz swoje ulubione kompozycje dla paznokci na każdą okazję!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here