Jak skutecznie pozby się zbędnych kilogramów

0
828

Odchudzanie to temat numer jeden , który wałkowany jest przez najróżniejsze osoby. Nie ma się czemu dziwić, bowiem nadwaga oraz otyłość to dwie choroby XX wieku. To bardzo poważna sprawa, której należy przyjrzeć się w odpowiedni sposób. Jak skutecznie zgubić zbędne kilogramy? O czym należy pamiętać, aby mieć pewność, że odchudzanie przyniesie pożądany skutek?

Cel i plan działania

Aby móc mówić o odchudzaniu należy ustalić w pierwszej kolejności cel, a potem plan działania. Bez tego w żaden sposób nie uda nam się niczego osiągnąć. Nie mówmy o tym, ile chcemy zgubić kilogramów. Cel jest jeden – zgubić zbędne kilogramy. Im będzie ich więcej, tym nasza satysfakcja i radość będzie większa. Tu nie tylko chodzi o pozbycie się nadwagi, ale również wprowadzeniu do swojego życia zdrowych nawyków żywieniowych. Odchudzanie na pewno nie będzie miało sensu, jeżeli zgubimy nadwagę, a potem powrócimy do starych nawyków żywieniowych. Zgubione kilogramy wrócą i to jeszcze z dodatkowym obłożeniem. Czas na plan działania. Od razu ustalmy sobie, że nie ma czegoś takiego, jak słabości. Nawet, jeżeli najdzie nas ochota na coś słodkiego, mówimy kategoryczne NIE! O takich rzeczach w ogóle nie może być mowy.

Koniecznie przeczytaj : Efekt jo-jo. Co to jest i kiedy się pojawia?

Dobra dieta

Czas na dietę. Tylko dzięki niej będzie można mówić o tym, że chudniemy i mamy zdrowe nawyki żywieniowe. Każdy człowiek powinien mieć indywidualnie ułożony plan żywieniowy. Nie ma czegoś takiego, jak dieta wg grupy krwi, wg znaku zodiaku, czy wg wielu innych rzeczy. Wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji człowieka. Do tego należy wziąć pod uwagę styl życia, przebyte choroby, czy też stałe schorzenia z jakimi na co dzień zmaga się wiele osób. Chcąc zmierzyć się z odchudzaniem należy udać się do dietetyka, który ustali indywidualny plan żywieniowy. Jeżeli ktoś i tak opiera się takiej wizycie i współpracy, to warto przerzucić się na dietę lekkostrawną. Żadnych smażonych potraw, tylko gotowanie, dzięki czemu krok po kroku będziemy zbliżali się do osiągnięcia swojego sukcesu.

Błonnik w pożywieniu

Pamiętajmy o tym, że podczas odchudzania bardzo ważny jest błonnik. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na samą dietę, czy też na dietę połączoną z aktywnością fizyczną. Wszyscy specjaliści zalecają dodatkowe spożywanie błonnika, ponieważ to on odpowiedzialny jest za szybszą perystaltykę jelit. Mówiąc w skrócie – to dzięki niemu nasz metabolizm będzie w stanie spalić jeszcze większą ilość kalorii. Dzisiaj błonnik obecny jest w wielu produktach spożywczych, więc warto wprowadzić takie składniki żywieniowe do codziennego menu. Oprócz tego można zakupić błonnik w proszku, który jest bardzo łatwy do przyrządzenia. Można dodawać go do posiłków, jak również do wody do picia. Błonnik dostępny jest w specjalistycznych sklepach w różnych wersjach smakowych. Do wyboru jest smak neutralny, jak również ten o smaku czekolady (coś dla miłośników łakoci), truskawek, itd. Każda zainteresowana osoba na pewno znajdzie odpowiedni błonnik dla siebie do codziennego spożywania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here