Włosy to element ludzkiego ciała, który może wiele mówić o jego aktualnej kondycji. Ich stan wpływa również na samopoczucie, które jest bezpośrednio powiązane z tym czy czujesz się dobrze ze swoim wizerunkiem. Przyczyn wypadania włosów może być wiele – warto rozpoznać źródło problemu i podjąć odpowiednie kroki, które poprawią sytuację.

  1. Ile włosów powinno wypadać
  2. To co jesz i to co robisz wpływa na całe ciało i włosy
  3. Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Ile włosów powinno wypadać

Być może ilość włosów, którą obecnie codziennie tracisz to zupełnie naturalny proces. Wiele osób po zapuszczeniu długich włosów zaczyna zauważać, że ich ilość drastycznie spada. Często jest to mylne wrażenie powiązane z faktem, że dłuższe włosy wizualnie zajmują dużo więcej miejsca. Osoba, która znajduje w szczotce duży kłąb ma wrażenie, że traci ich znacznie więcej niż wcześniej. W rzeczywistości są po prostu znacznie dłuższe. Zupełnie naturalnym procesem jest, że zdrowa osoba codziennie traci około 50 do 150 sztuk włosów, które po prostu podlegają okresowej wymianie. Warto również pamiętać, że proces takiej odnowy zaczyna tracić swoją sprawność w okolicach 25 roku życia. Mimo wszystko można wspomagać proces odrastania włosów stosując się do odpowiednich zaleceń.

To co jesz i to co robisz wpływa na całe ciało i włosy

Możliwych przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele. Warto zwrócić uwagę na własną dietę, ponieważ niewłaściwe odżywianie może wspomagać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, albo mu szkodzić. Do nadmiernego wypadania włosów mogą doprowadzić takie czynniki jak zbyt niska zawartość białka w twojej diecie. Niedobory witaminy A, D, B5 czy E oraz mikroelementów takich jak cynk czy żelazo może prowadzić do zwiększonego wypadania włosów, ale również do osłabienia odporności i innych niepożądanych skutków. Podobne następstwa mogą mieć miejsce w przypadku stosowania diety ubogiej w kwasy tłuszczowe omega-3. Przyczyną może być również palenie papierosów, nadmierne wystawianie się na promieniowanie słoneczne czy stosowanie środków myjących, które podrażniają skórę na głowie.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Przede wszystkim, jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojący objawy w twoim organizmie – skontaktuj się z lekarzem. Może on bardzo wiele pomóc nawet podczas zdalnej wizyty. Jeżeli jednak zaobserwowany efekt nie jest na tyle niepokojący – bardzo wiele możesz samodzielnie zdziałać unikając czynników negatywnie wpływających na porost włosów oraz stosując odpowiednią dietę. Warto również wspomóc się na przykład środkami takimi jak szampon na porost włosów. Tego rodzaju produkty można znaleźć w internecie. Warto korzystać ze znanych i zaufanych źródeł, z których środki będą możliwie najlepiej wspomagały porost włosów. Doskonałym przykładem takich produktów są szampony zamieszczone na stronie http://izielnik.pl/naturalne-szampony-na-wypadanie-i-porost-wlosow.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here