Wpadanie włosów to coraz częstszy problemem wśród społeczeństwa. Geny, stres, nieodpowiednia dieta czy agresywne zabiegi fryzjerskie to powód dla którego skóra na głowie zaczyna być widoczna. Coraz większe przerzedzenia powodują wycofywanie się z życia społecznego i kompleksy. Ratunkiem jest rozbudowana metoda mikropigmentacji głowy, którą można wykonywać  nawet u osób posiadających jasne włosy. Bez pojawienia się blizn i kosztownych przeszczepów, bez niewygodnych preparatów, stosowanych codziennie, a także bez używana wcierek, jest możliwość pozbycia się nieestetycznych placków na głowie szybko i efektownie.

Co to jest mikropigmentacja?

Zabieg jakim jest mikropigmentacja skóry głowy charakteryzuje się stosowaniem mikro nakłuć, które mają za zadanie wtłaczać barwnik, stymulując przez to mieszki włosowe. Metoda ta przeznaczona jest dla różnych kolorów włosów oraz osób w każdym wieku. Bardzo jasne włosy także nadają się do stosowania zabiegu, dodatkowo na każdym etapie łysienia. Kolejny plus to brak żmudnej rekonwalescencji, ponieważ skóra po wykonaniu mikropigmentacji jest podrażniona tylko kilka godzin. Metoda nie powoduje także żadnych skutków ubocznych, dając możliwość wykonywania kolejnych zabiegów w przyszłości (przeszczepy włosów).

Kto może spróbować mikropigmentacji?

Przekonanie, które błędnie pojawia się u osób posiadających problemy z łysieniem wskazuje, że zabieg ten mogą wykonywać tylko pacjenci o ciemnych włosach. Spowodowane jest to przez  myślenie o mikropigmentacji jako tatuażu. Jednak to całkowicie różne metody. Dodatkowo jasnowłosi ludzie obawiają się nienaturalnego wyglądu po zabiegu, zupełnie niepotrzebnie, gdyż efekty są tak samo dobre jak u osób z ciemnymi włosami. Chcąc uzyskać najlepszy wynik, należy umówić się na wizytę do specjalisty z doświadczeniem. Dobierze on barwnik dokładnie pasujący do skóry głowy i odcienia włosów. Jest również  możliwość zdecydowania się przez pacjenta na odcień ciemniejszy niż jego naturalny. Dodatkowo poprzez wirtualne dopasowanie można przewidzieć wygląd przed zabiegiem.

Jaka jest trwałość zabiegu

Prawidłowo wykonana mikropigmentacja skóry głowy utrzymuje  barwnik od 2 do 5 lat. Jednak  długość ostateczna zależy od reakcji indywidualnych skóry. Czynniki szczególnie wpływające na trwałość zabiegu to: rodzaj skóry, wiek pacjenta, możliwości regeneracyjne naskórka, zażywanie kąpieli słonecznych, rodzaj fototypu skóry,  czy też przyjmowanie leków. Pacjent może nanosić zmiany lub poprawki na skórę nawet co rok lub dwa lata.

Warto dodać, że mikropigmentacja skóry głowy jest często mniej kosztowna, bardziej bezpieczna oraz pozostawia na dłużej efekty od innych zabiegów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here