W tym roku wiosna nadeszła bardzo niespodziewanie. Nagle temperatura powietrza zaczęła mocno iść w górę, co zdecydowanie wszyscy odczuliśmy. Zauważyliśmy to m.in. w swoim samopoczuciu, które niestety zaczęło się ostatnio mocno pogarszać, za co odpowiedzialne jest przesilenie wiosenne, z jakim praktycznie każdy człowiek ma problem. Jeżeli nie chcemy już dłużej martwić się i dołować, zacznijmy po prostu sięgać po większe dawki witaminy D, która doskonale rozprawi się z kiepskim nastrojem.

Gdzie zatem znajdziemy ten magiczny składnik, który odbuduje nasze zdrowie psychiczne?

Otóż naturalna witamina D występuje wbrew pozorom w wielu produktach spożywczych. Nie musimy zatem od razu przyjmować jej pod postacią tabletek, kapsułek czy proszków, które nie są w pełni wchłaniane przez nasz organizm. Zamiast tego przeorganizujmy nieco swoją codzienną dietę. Dodajmy do niej przede wszystkim spore ilości ryb morskich, jedząc je na obiady i kolacje. Najlepiej pieczmy je, gotujmy bądź duśmy, gdyż usmażone ryby stracą swoje zdrowotne właściwości. Jeśli natomiast nie przepadamy za mięsem bądź nie jemy go ze względów etycznych, powinniśmy je zastąpić jajkami, olejami roślinnymi oraz serami dojrzewającymi. Te produkty również zawierają pewne ilości witaminy D, choć nie są to zbyt imponujące dawki. Raczej nie pokryją one większych niedoborów.

Gdzie zatem tak naprawdę znajduje się ta naturalna witamina D, skoro nie za bardzo możemy ją przyjmować wraz z pożywieniem? Otóż może ona zostać wyprodukowana przez nasz własny organizm! Jest to najlepsze rozwiązanie, o ile wiemy, jak je zastosować. By organizm mógł zająć się tworzeniem witaminy D, musimy jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu. To właśnie promienie słoneczne stymulują go bowiem do pożądanego przez nas działania.

Korzystajmy z nich jak najczęściej i każdą wolną chwilę spędzajmy na dworze, opalając się bądź po prostu spacerując w towarzystwie pięknej pogody. Coś zresztą sprawia, że w okresie lata, kiedy słońce grzeje najmocniej, wszyscy tryskamy energią oraz doskonałym samopoczuciem. Ogromny wpływ ma na to fakt, iż nasz organizm w takich momentach wytwarza ogromne dawki witaminy D.

Jak sami widzimy, naturalna witamina D może być pobierana z wielu różnych źródeł. Jedzmy ją zatem razem z klasycznymi produktami spożywczymi bądź zmuszajmy swój organizm do jej produkcji, wystawiając swoje ciało na działanie promieni słonecznych. Jeśli i to wszystko nie pomoże nam w uzupełnieniu niedoborów, zakupmy suplementy zawierające witaminę D.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here