Niektóre witaminy są traktowane po macoszemu. Każdy w końcu wie, gdzie znajduje się witamina C i większość osób zdaje sobie sprawę z tego, jak działa na organizm witamina D. Gorzej jest już z kolei z tą, która kryje się pod skrótem „E”, a jest odpowiedzialna za naprawdę wiele elementów ludzkiego zdrowia. Często też wykorzystuje się ją kosmetologii, ponieważ naturalna witamina E przez wielu uważana jest za „witaminę młodości”. Warto ją poznać i zacząć potem regularnie stosować.

Witamina E to przede wszystkim mocno działający przeciwutleniacz.

Doskonale walczy ona z wolnymi rodnikami, których w ludzkim organizmie nie brakuje, chroniąc komórki przed rozpadem i uszkodzeniami. Poleca się ją ludziom po przebytych operacjach, ponieważ chroni przed zakrzepami. Lekarze twierdzą, że na jej suplementacji najbardziej skorzystają mężczyźni. Jeśli to oni zaczną regularnie przyjmować właściwe dawki witaminy E, nie będą mieć później problemów z płodnością. Odczują także pozytywne działanie na swoich mięśniach, które staną się wzmocnione, sprawniejsze i silniejsze oraz będą mogły znacznie lepiej i szybciej się regenerować. Z tego powodu witamina E jest szczególnie polecana sportowcom oraz osobom na co dzień bardzo aktywnym fizycznie, które nie boją się bardzo ciężko trenować.

Łatwo można poznać, czy człowiek cierpi na niedobory witaminy E. Jeśli naturalna witamina E nie występuje w odpowiedniej ilości w organizmie, jego właściciel zaczyna odczuwać silne zmęczenie, staje się podatny na choroby, ma problemy z mięśniami czy nawet zębami, a w skrajnych przypadkach zapada na anemię. By zwalczyć tego typu schorzenia i dolegliwości, wystarczy uzupełnić niedobory witaminy E, sięgają po właściwe produkty spożywcze. Ta substancja w największych ilościach występuje w tłuszczach – głównie oleju słonecznikowym, orzechach laskowych oraz margarynie utworzonej z nasion słonecznika. Spore jej ilości znajdują się również w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, migdałach i zarodkach pszennych. Warto sięgać po te produkty codziennie, wzbogacając nimi zwykłą dietę. Na pewno pozwoli to całemu organizmowi znacznie lepiej funkcjonować.

Choć ludzie stają się coraz bardziej świadomi tego, że muszą sami dbać o własne zdrowie, raczej nie zastanawiają się nad tym, czy ich dolegliwości mogą wynikać z pewnych niedoborów witamin. Warto by było regularnie to sprawdzać, uczęszczając systematycznie na badanie krwi. Taki test wskaże dość wyraźnie, jaka ilość poszczególnych witamin znajduje się tak naprawdę w ludzkim organizmie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułNaturalna witamina d

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here