Zawały serca w Polsce zabijają mnóstwo osób. Panowie częściej niż kobiety trafiają do szpitala i są w tym szybsi, ale nie oznacza to, że statystki są tutaj lepsze. Niestety wszyscy za późno diagnozujemy to, co się z nami złego dzieje. Jeśli ktoś źle się odżywia, nie uprawia sportów albo w ogóle się nie rusza to powinien wiedzieć, jakie są objawy zawału serca, bo niestety szanse na to, że kiedyś mu się to przydrą są bardzo duże.

Myślimy, że nie trzeba dbać o siebie i wszystko będzie w porządku, ale tak nie jest. To nie tak wygląda, że można robić, co się chce bez konsekwencji. To, że jeszcze nie mamy zawału serca to dobrze, ale to może szybko się zmienić. Dzisiaj coraz młodsze osoby mają zawał serca, co jest bardzo niepokojące, dlatego trzeba uważać na to, co się robi i jak się robi.

Objawy świadczące o tym, że mamy zawał serca

Warto wspomnieć o tym, że kobiety mogą mieć inne objawy zawału serca niż mężczyźni, ale my skupiamy się dzisiaj na panach. Jeśli pojawia się silny ból w klatce piersiowej, który cały czas narasta i narasta to oznacza, że to nie jest coś normalnego i na pewno samo nam nie przejdzie. Im wcześniej zgłosimy się do szpitala tym będzie lepiej dla nas. Dodatkowo bardzo często pojawiają się duszności, które przerodzą się w kaszel i wydzielanie pienistej wydzieliny.

Widząc coś takiego nie ma, na co czekać tylko trzeba szybko dzwonić po pogotowie, bo zdążą przyjechać na czas i nam pomóc. Im wcześniej przyjadą tym mniejsze będą uszkodzenia, dlatego trzeba się naprawdę spieszyć. Nasz organizm podczas zawału jest mocno osłabiony, co może prowadzić nawet do zawrotów głowy u. Skoro są zawroty głowy to również omdlenia się zdarzają.

Właśnie te omdlenia są przyczynom wielu urazów. Jeśli stoimy w łazience i zemdlejemy to możemy głową uderzyć w umywalkę, wannę czy ścianę. Niestety takie przypadki bardzo często się zdarzają, dlatego jeśli czujmy się źle to trzeba natychmiast się położyć albo, chociaż usiąść, a wtedy nic złego nam się nie stanie, jeśli chodzi o dodatkowe uszkodzenia chociażbym głowy.

Inne niepokojące objawy

Bardzo często w takich sytuacjach pojawia się kołatanie serca i jeśli właśnie coś takiego obserwujemy to wiemy, że nie jest z nami dobrze. Jeśli jesteśmy sami to na reakcje nie mamy zbyt wiele czasu. Lepiej, jeśli jest ktoś blisko nas, kto będzie w stanie nam pomóc. Mogą się również pojawić bardzo silne bóle brzucha, co doprowadzić może nawet do wymiotów.

lekarz wywiad

W takiej sytuacji, kiedy jest zagrożone nasze życie zaczynamy odczuwać lęki, że umrzemy. To normalna reakcja orgiazmu, ale też jest to coś niepokojącego, bo wiemy, że dobrze z nami nie jest. Trzeba, zatem szybko skontaktować się ze specjalistami, którzy będą w stanie nam pomóc.

Zawały serca to norma w Polsce, dlatego sto tysięcy osób odchodzi rocznie z tego świata. Czy udałoby się, chociaż część z nich uratować? Gdyby pomoc przyszłą wcześniej to na pewno tak, dlatego szkoda, że tak się właśnie nie stało.

W morenie, kiedy czujemy, że to może być nasz koniec żałujemy, że nie widzieliśmy się w porę za siebie. Szkoda, bo dzisiaj można to zrobić bez problemowo i można dzięki temu uzyskać najlepsze efekty. Warto, zatem zadbać o siebie i wtedy nie będziemy mieć takich problemów jak zawał serca albo szanse na to, że zawał serca wystąpi są o wiele mniejsze.

Wykrywanie zawałów serca

Trzeba się badać, trzeba często robić EKG, a jeśli w naszej rodzinie zawały serca są normą to tym bardziej trzeba będzie o siebie zadbać. Nie czekamy jak na wyrok tylko działamy i staramy się pozostać w zdrowiu tak długo jak to tylko jest możliwe. Na tym właśnie nam przecież zależy, bo mamy, dla kogo żyć, dlatego wykorzystajmy okazję i zróbmy to.

objawy zawału

Mężczyźni i tak są lepsi, jeśli chodzi o dotarcie do szpitala z zawałem. Nie ma tutaj rewelacji, ale średnio o trzydzieści minut później kobiety docierają do szpitala. To, dlatego wśród umierających na zawał serca kobiety przodują. To, co robimy, na co dzień i to, co jemy, na co dzień ma znaczenie. Nie ruszamy się, jemy byle tłusto i byle dużo, a do tego pijemy alkohol i palimy papierosy.

Lepszej mieszanki już nie trzeba, dlatego nie ma się, co dziwić, że tak wiele osób ma problemy z krążeniem, co powoduje w przyszłości zawały serca. Jeśli się nie leczymy i nie zmieniamy swojego nastawienia do życia to niestety, ale zapłacimy za to wysoką cenę.  Można dbać o siebie i można żyć dłużej, ale przypominamy sobie o tym zdecydowanie za pono. Wtedy niestety jest już za późno i jak mamy szczęście to uda nam się przeżyć. Jak pokazują statystki mało, kto ma to szczęście?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here