Zadbane, idealnie pomalowane paznokcie to nieodzowny element pielęgnacji dłoni. Chcąc zachować efekt na dłużej panie decydują się na manicure utrzymujący się przez kilka tygodni. Jedną z metod, które gwarantują długotrwałe rezultaty są paznokcie żelowe.

Paznokcie żelowe – na czym to polega?

Tak jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj zabiegu wykonuje się za pomocą żelu. Nakłada się go na naturalną płytkę paznokcia, tips, bądź szablon. Każda warstwa (minimum 3) zostaje utwardzona lampą UV (2-3 minutowe naświetlanie). W tej technice wykorzystywane są żele jednofazowe i trójfazowe. Ten pierwszy ma za zadanie dawać przyczepność, budować paznokieć, jak i nadawać połysk. W przypadku żeli trójfazowych te wszystkie funkcje rozłożone są na trzy różne specyfiki, które kolejno nakłada się na paznokieć.

Dbanie i usuwanie paznokci żelowych

Po kilku tygodniach uzupełnia się ubytek powstały na skutek wzrostu płytki paznokcia. Czas ten zazwyczaj następuje po 2 do 4 tygodni. Wszystko zależy od tego jak szybko rośnie płytka paznokcia. Ten zabieg zostanie wykonany takim samym preparatem jaki był stosowany do bazowej budowy paznokcia. Kiedy takie paznokcie należy zdjąć? Jest to bardzo indywidualna kwestia, ponieważ może zależeć chociażby od tego, czy dany wzór/kolor się już znudził na paznokciach.  Pewne natomiast jest to, że procesem usuwania żelu powinna zająć się profesjonalna kosmetyczka. Wszystko ze względu na możliwość uszkodzenia naturalnej płytki paznokcia.

Paznokcie żelowe – jak znaleźć odpowiednią kosmetyczkę?

Wykonanie paznokci żelowych wcale nie jest proste. Po pierwsze należy dokładnie ocenić stan płytki paznokcia i zdecydować, czy można bezpośrednio na nią nakładać żel. Następnie przy jego aplikacji trzeba uważać by nie rozlał się na skórki. Odpowiednio nałożony produkt będzie jednolity i gładki. Do wykonania tego zabiegu potrzebna jest również lampa UV. Właśnie z tych względów powinno się decydować na manicure wykonywany przez profesjonalną kosmetyczkę. Poszukiwania  można rozpocząć od wpisania w wyszukiwarkę słów np. „ paznokcie żelowe kalisz” wówczas pojawią nam się propozycje salonów w których wykonywana jest taka usługa. Z powodzeniem można sprawdzać wyskakujące strony takie jak na przykład tu i sprawdzić całą ofertę gabinetu kosmetycznego.

Manicure żelowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć zadbane i ładnie prezentujące się paznokcie bez większego wysiłku. Mnogość wzorów do wyboru, a także możliwości kreowania nowych jest wręcz przytłaczająca. Daje to prawdziwe pole do popisu. Nie zwlekaj więc i zapewnij sobie piękną stylizację już dziś. Pamiętaj tylko, że będziesz musiała udać się na kolejną wizytę, której celem będzie uzupełnienie odrostu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here