Rozstępy i cellulit to przede wszystkim defekty estetyczne, występujące głównie ma górnych partiach nóg i pośladkach u pań. Przyczyną powstawania rozstępów jest najczęściej zbyt szybki przyrostu tkanki pod skórą, czasem z powodu gwałtownego przybierania na wadze. W rejonach brzucha pojawiają się często w okresie ciąży. Stanowią głównie defekt wizualny.

Do powstawania rozstępów mogą przyczynić się też geny, niewystarczające nawilżenie skóry oraz zbyt słaba produkcja kolagenu (kolagen zwiększa elastyczność skóry).

Z kolei cellulit zwykle występuje z powodu zaburzeń mikrokrążenia. Powstawaniu cellulitu sprzyja siedzący tryb życia, zbyt mała dawka ruchu, dieta i inne nawyki. Niedotlenienie tkanek (ze względu na siedzący tryb życia), niewystarczający drenaż i niedotlenienie powodują powstawanie pod skórą nieestetycznych nierówności i grudek nazywanych też „skórką pomarańczową”.

Karboksyterapia

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry i wprowadzaniu czystego, medycznego gazu (CO2).

W czasie zabiegu dwutlenek węgla jest wprowadzany starannie pod skórę, gdzie działa dobroczynnie na tkanki, (skutecznie je odżywia i dotlenia). Poprawia mikrokrążenie, co jest szalenie istotne przy zwalczaniu cellulitu i zapobieganiu jego powstawania. Karboksyterapia pobudza skórę i powoduje zwiększenie produkcji kolagenu, co zwiększa elastyczność skóry i jej odporność na rozstępy. Bardziej elastyczna skóra jest mniej narażona na powstawanie rozstępów i blizn. Za pomocą zabiegu można podjąć próby zniwelowania widoczności istniejących już rozstępów i blizn oraz cellulitu Karboksyterapia jest zabiegiem skutecznym i nieinwazyjnym.

Kiedy i gdzie poddać się zabiegowi? – Karboksyterapia Kraków

Na zabieg możemy decydować sie o każdej porze roku. Najlepiej jest poddać się serii zabiegów w celu zmniejszenia widoczności lub całkowitej likwidacji cellulitu. Niestety zagrożenie wystąpienia cellulitu towarzyszy kobietom przez całe życie, stąd warto powtarzać zabieg co jakiś czas w celu uniknięcia większych defektów skóry i utrzymania rezultatów. Karboksyterapia działa odmładzająco, poprawia kondycję skóry i redukuje tkankę tłuszczową. Warto wspomnieć, że każdy organizm jest inny i skóra każdej osoby może zareagować inaczej, zatem ilość zabiegów powinna być dostosowana indywidualnie i zalecona przez wykwalifikowanych specjalistów. Zabieg powinien być wykonywany w renomowanym salonie kosmetycznym, jak karboksyterapia na terenie Krakowa w salonie Revision.

Karboksyterapia głowy

Warto wspomnieć o możliwości wykonania zabiegu na skórę głowy, który działa pozytywnie na ukrwienie skóry głowy. Karboksyterapia poprawiając krążenie w miejscu wykonywania zabiegu dotlenia i odżywia tkanki, co w przypadku poddania się zabiegowi na skórze głowy zapobiega łysieniu i stymuluje wzrost włosów. Najlepiej jeśli zabieg ten, będzie przeprowadzany przez trychologa. W przypadku zabiegów karboksyterapii ciała bądź głowy należy zapoznać się z listą przeciwwskazań i poddać wywiadowi z kosmetologiem lub trychologiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here