Niestety niektórzy pomimo tego, że bardzo dbają o swoje zęby to i tak nie są zadowoleni z ich wyglądu. Przebarwienia, czy nieodpowiedni kształt mogą powodować kompleksy, czy też gorsze samopoczucie. Na szczęście można zdecydować się na stomatologię estetyczną, dzięki której można mieć naprawdę piękne zęby i to na wyciągnięcie ręki.

Przede wszystkim trzeba mieć zdrowe zęby

Nim lekarz stomatolog przejdzie do poprawienia wyglądu zębów najpierw oceni ich stan. Wszelkie poprawki estetyczne są możliwe tylko i wyłącznie jeżeli zęby są całkowicie zdrowe. Zatem jeżeli pacjent ma jakiekolwiek ubytki, to należy je najpierw wyleczyć. Oczywiście obecnie leczenie jest absolutnie bezbolesne. Dopiero potem można przejść do następnego etapu, czyli planowania poprawek estetycznych. Takie zabiegi nie mogą być wykonywane u kobiet w ciąży, czy też karmiących piersią, ale również u osób przewlekle chorych, bądź gdy ich stan zdrowia na to nie pozwala.

Stomatologia estetyczna – jakie zabiegi wybrać?

Jeżeli problemem pacjenta są żółte zęby, bądź też widoczne przebarwienia to wystarczy tylko zdecydować się na wybielanie. Tutaj najskuteczniejszą metodą jest wybielanie laserowe. Jest oczywiście w pełni bezpieczne. Warto też wiedzieć, że można wybielić zęby martwe, które zazwyczaj są ciemniejsze. Jeżeli pacjent chce pozbyć się drobnych przebarwień, czy też osadu to najlepszą metodą jest piaskowanie. Polega ono na użyciu specjalnego piasku, który pod wpływem ciśnienia usuwa przebarwienia oraz osad. Jeżeli pacjent chce zmienić kształt zęba to najlepszym wyborem są tutaj licówki. Przy czym najtańsze kosztują około 300 zł, ale nie są zbyt trwałe. Są to licówki kompozytowe, natomiast zdecydowanie lepszym wyborem są licówki porcelanowe. Jednak ich cena wynosi około 1000 złotych.

Zatem mając zdrowe zęby można dodatkowo poprawić ich estetykę, a nawet kształt. Warto zdecydować się stomatologię estetyczną, która daje naprawdę wiele możliwości. Ciekawą ofertę ma klinika Ultimed: http://ultimed.com.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here