Wydawać by się mogło, że w roku 2022 mamy dostęp do wszystkiego. Otaczają nas instytucje publiczne, urzędy, prywatne gabinety lekarskie i firmy świadczące usługi opiekuńcze w domach pacjentów. Apteki są dobrze zaopatrzone, część z nich otwarta 24 godziny na dobę, a jeśli wolimy zrobić zamówienie online, lekarstwa możemy odebrać w paczkomacie.

Co jednak z małymi miejscowościami i wsiami, które od prawdziwego centrum oddalone są o wiele kilometrów? W Polsce jest wiele rejonów, w których „nie opłaca” się inwestować. Nie otwiera się tam klinik, aptek i przychodni, ponieważ są to zazwyczaj miejsca słabo zaludnione. A przecież jednak i tam ludzie żyją, pracują i od czasu do czasu chorują.

Konsultacje medyczne online

Idealnym rozwiązaniem jest dla nich konsultacja lekarska online na lp.e-zwolnienie24h.pl Wystarczy dostęp do internetu i w wygodny sposób można uzyskać poradę oraz zwolnienie lekarskie przez internet. Bez uciążliwej podróży do oddalonego od domu szpitala lub poradni, bez wzywania lekarza do domu.

Internet pozwala mieszkańcom małych miejscowości aktywnie uczestniczyć w życiu, nawet jeśli są osobami niemobilnymi. Można przez niego zrobić zakupy z dostawą do domu, z coraz większej ilości sklepów. Można wirtualnie spotkać się z mieszkającymi daleko przyjaciółmi i być na bieżącą z ważnymi wydarzeniami w ich życiu. Oczywiście, kontaktu twarzą w twarz nie zastąpi ekran monitora, jeśli jednak nie posiadamy własnego samochodu i w miejscu naszego zamieszkania nie ma komunikacji publicznej, często wypady na kawę czy na obiad z przyjaciółmi stają się prawdziwym wyzwaniem.
Dzięki dostępowi do internetu można również podjąć pracę i nie martwić się o dojazd do niej.

Pandemia udowodniła, że wiele prac da się wykonywać online dzięki odpowiedniemu sprzętowi elektronicznemu i stałego dostępowi do łącza internetowego. A więc mimo ograniczonej mobilności nawet mieszkańcy małych miasteczek mogą być pracownikami wielkich międzynarodowych korporacji. Teraz, dzięki kolejnym usługom przenoszącym się do internetu, mogą otrzymać również zwolnienie L4 online. Jest to sposób równie pewny jak wizyta w przychodni, a zajmuje o wiele mniej czasu i nie wymaga żadnego wysiłku. Wystawione w ten sposób zwolnienie lekarskie trafia wprost do pracodawcy oraz do ZUS-u. To tylko kilka minut przy komputerze zamiast kilku godzin podróży, czekania w kolejce i narażania swojego zdrowia na kolejne niedogodności. Uzyskiwanie zwolnienia chorobowego jeszcze nigdy nie było tak proste ani tak łatwo dostępne, nawet dla osób, dla których zwykła wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to prawdziwa, całodniowa wyprawa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here