Chwilowa moda, czy prawdziwa sztuka? O paleniu kawy i nie tylko…

0
557

Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez kawy, ponieważ napojem tym rozpoczynają swój dzień i często towarzyszy im przez kolejne godziny, aż do późnego popołudnia. Kawa jest nam dobrze znana od wielu lat, jednak sposób jej parzenia i picia na przestrzeni lat bardzo się zmienił. Jakie są aktualnie największe kawowe trendy?

Kawa kawie nie jest równa?

Każdy, kto jest fanem dobrej kawy, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że to, jakie ziarno wybierzemy, ma ogromne znaczenie. Nie tylko gatunek jest ważny, ale również sposób palenia. Jeśli o palenie kawy chodzi, mamy tu do czynienia z nowym trendem w Polsce, ponieważ palarnie kawy są dziś bardzo popularne i spotkać je można nawet w niewielkich miejscowościach. Gotowa zmielona kawa kupiona w supermarkecie przestała już interesować największych jej fanów, a co za tym idzie, chętnie sięgają po ziarna nieco bardziej niszowe, wypalane w niewielkich palarniach, jak na przykład https://coffeeandsons.pl/. Proces wypalania jest dość skomplikowany i wymaga niemałej wiedzy, dlatego możemy tu mówić o prawdziwej sztuce.

Co po paleniu ziarna?

Gdy wybierzemy ziarno, które najbardziej nam odpowiada, przychodzi czas na samodzielne mielenie (bo taka kawa, świeżo mielona jest najsmaczniejsza), odpowiednio do sposobu, według którego będziemy zaparzać kawę. Dziś napój ten, gdy przyrządzamy go w domu, może być tak samo wykwintny, jak z najlepszej kawiarni. Sposobów na jego parzenie jest wiele i tak naprawdę tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy. Czarna, czy biała, a jeśli biała to na mleku krowim, czy roślinnym? Możliwości jest niemało, a przygotowywanie jej każdego dnia w domu, to prawdziwy rytuał, który docenia każdy fan tego napoju. Zazwyczaj kawę pijemy dla przyjemności, dlatego nie warto jest na niej oszczędzać. Jeśli jeszcze nie mamy ulubionej, możemy wybrać się do najbliższej palarni lub do miejsca, w którym będziemy mieli możliwość przetestować różne rodzaje i wybrać najlepszą dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here