Yerba Mate przybyła z Ameryki Południowej i za sprawą swoich wyjątkowych właściwości staje się coraz powszechniej znanym i modnym naparem. Są to zmielone liście i łodygi ostrokrzewu paragwajskiego, który po zaparzeniu przynosi orzeźwienie i energię na wiele godzin, powolnie uwalniając swoją moc podczas picia.

Yerba Mate na zdrowie!

Choć kawa jest dla wielu osób podstawowym napojem dnia, należy pamiętać, że jej picie obciąża organizm, często przynosząc zgagę, a także pożółcenia na zębach. W przeciwieństwie do swojej czarnej konkurentki, Yerba Mate daje organizmowi wiele dobroczynnych właściwości:

  • za sprawą witamin z grupy B, działa jak naturalny antydepresant;
  • podnosi temperaturę ciała i jednocześnie obniża napięcie naczyń krwionośnych;
  • wspomaga koncentrację, dzięki polepszeniu ukrwienia mózgu;
  • poprawia perystaltykę jelit- jest polecana w procesie chudnięcia;
  • poprawia jędrność skóry;
  • wpływa na zwiększenie odporności organizmu.

Pozytywne efekty picia yerby są widoczne przy wzmożonym wysiłku fizycznym czy intelektualnym. Nie dziwi zatem, że cieszy się ona popularnością w grupie sportowców oraz osób z branży kreatywnej.

Yerba Mate postawi Cię na nogi

Yerba Mate to przede wszystkim napój dający energię. Jest tak za sprawą mateiny (rodzaj kofeiny w Yerba Mate), która się w niej znajduje. Postawienia na nogi szukamy często w kawie, która przecież też ma kofeinę. Jaka jest różnica, czy pijemy to, czy to?

Przy piciu kawy poziom kofeiny gwałtownie skacze, przynosząc wiele energii, jednak później szybko spada, dając poczucie osłabienia. Wtedy najczęściej sięgamy po kolejną filiżankę, a proces ten jest odtwarzany. Nie jest to zdrowe, bowiem organizm jest na zmianę pobudzony lub osłabiony, jakby był ciągle na trampolinie. W przypadku yerby, którą można pić cały dzień, utrzymywany jest stale pewien poziom kofeiny w organizmie. Napar, który uzyskujemy wielokrotnie zalewając fusy wodą, wydziela mateinę stopniowo, w mniejszym stężeniu za każdym zalaniem. Dzięki temu możemy cieszyć się jej wspaniałymi właściwościami dłużej, bez dużych amplitud nakofeinowania. Co ważne, Yerba Mate nie powoduje problemów z zasypianiem, spodoba się więc wszystkim tym, którzy pracują wieczorami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here