Prawda jest taka, że trudno wybrać tylko jedną odżywkę, która spełni wszystkie oczekiwania włosów. Wynika to stąd, że odżywka, jako kosmetyk pielęgnacyjny służy temu, aby wyrównać równowagę peh włosów. Ta równowaga dotyczy 3 aspektów – odbudowy włosów, nawilżenia i zabezpieczenia, ochrony. Dowiedz się więcej o równowadze peh oraz jak wybierać odżywkę lub odżywki, by prawidłowo zadbać o włosy tym rodzajem kosmetyku!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/odzywka-do-wlosow-rozjasnianych/

Równowaga peh

Jak wskazuje nazwa w równowadze chodzi o to, aby o włosy zadbać kompleksowo, na każdym z wymiarów. Te wymiary są ukryte w nazewnictwie peh – proteiny, emolienty, humektanty. Chodzi tutaj o to, że aby włosy prezentowały się najlepiej jak to możliwe muszą być zadbane na 3 obszarach. Należy je odbudować, zadbać o to, by czynniki je budujące spełniały swoją rolę – i w ten sposób działają właśnie proteiny. Literka ,,e’’ w sformułowaniu peh odnosi się do stworzenia bariery ochronnej włosa, czyli zabezpieczenia go przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą uszkodzić jego kondycję. Inne ważne działanie dotyczy nawilżania włosów, dostarczania im odpowiedniej ilości wody i taką rolę pełnią humektanty. Stoją na końcu wyrażenia peh, ponieważ znajdują się w opozycji do protein, a dokładniej ujmując proteiny i humektanty należy ze sobą równoważyć w pielęgnacji włosów.

Dobra odżywka, czyli jaka?

Wiele osób kupuje odżywki nieco na oślep i bez uwzględnienia preferencji swoich włosów, co do równowagi peh. Takie podejście sprawia, że odżywki nie działają, albo przynajmniej nie sprawdzają się tak, jak powinny. Jeśli chcemy wybrać dobrą odżywkę, to należy rozpocząć od zdefiniowania kondycji włosów i to do niej dopasować odżywkę lub odżywki. Jeśli równowaga peh naszych włosów jest kompletnie rozchwiana, to wówczas sprawdzą się odżywki w ilości trzech, aby każda spełniała konkretną rolę. Z kolei, jeśli włosy potrzebują jedynie nawilżenia, to wystarczy odżywka z humektantami. Najpierw natomiast należy zdefiniować kondycję włosów. 

Często jest tak, że w pielęgnacji sprawdzają się odżywki 2w1, które łączą proteiny i humektanty, a te jak zostało wcześniej wspomniane należy ze sobą równoważyć – stąd też właśnie takie połączenie. Wówczas można przy każdym myciu stosować odżywkę odbudowująco-nawilżająco, a tylko na co któreś z rzędu mycie postawić odżywkę emolientową, która włosy zabezpieczy i ochroni.

Przeczytaj też: http://www.fineso.pl/cala-prawda-o-tym-jak-pracuja-agencje-marketingowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here