Wydaje się, że problemy związane z szeroko pojętym życiem seksualnym stanowią nadal temat tabu. Wiele osób borykających się z różnorodnymi dolegliwościami nawet nie zdaje sobie sprawy, że można z nimi skutecznie walczyć. Wszystko przez to, że w tak wrażliwej tematyce króluje wstyd. Jednym z kłopotów, z jakim mogą borykać się mężczyźni, jest przedwczesny wytrysk, który u wielu osób powoduje uczucie dyskomfortu. Osoby cierpiące na tę dolegliwość często unikają zbliżeń, wręcz są wycofane. Ale czym tak naprawdę jest przedwczesny wytrysk i jak można sobie z nim poradzić?

Czym jest przedwczesny wytrysk i jak sobie z nim radzić?

Szacuje się, że nawet 40% mężczyzn może zmagać się z przedwczesnym wytryskiem. Skąd jednak wiedzieć, że jest to problem, który nam towarzyszy? Otóż definiując to pojęcie, możemy stwierdzić, że jest to dysfunkcja związana z zaburzeniami natury seksualnej, która polega na ejakulacji zaledwie po krótkim kontakcie seksualnym. Co więcej, część osób zmagających się z tym problemem może wręcz doświadczać wytrysku jeszcze zanim dojdzie do penetracji pochwy. Oczywiście, ciężko jest oszacować, ile tak naprawdę powinien trwać seks, jednak możemy założyć, że problem występuje wówczas, gdy jest on krótszy niż minuta. W tym momencie możemy zadać pytanie, czy istnieją skuteczne sposoby na walkę z tą przykrą dolegliwością?

Oczywiście, że tak. Istnieje wiele skutecznych sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie preparatu Tadalafil Maxigra, który może okazać się skuteczny w walce z przedwczesnym wytryskiem. To produkt zawierający substancję pozwalającą nie tylko na wydłużenie przyjemności z seksu, ale też pomagający w utrzymaniu długotrwałej erekcji.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Wiemy już, że z przedwczesnym wytryskiem można skutecznie walczyć. Do tej pory nie został jednak poruszony temat tego, co tak naprawdę odpowiada za tą dolegliwość. Istnieje co najmniej kilka przyczyn, które mogą wpłynąć na pojawienie się problemu. Jako główne czynniki możemy wskazać przede wszystkim:

  • stres,
  • zaburzenia psychiczne, w tym depresja;
  • niepokój;
  • problemy w związku;
  • brak pewności siebie;
  • obawy o swoją sprawność seksualną;
  • przyjmowanie niektórych leków (m.in. antydepresantów).

Poza tym przedwczesny wytrysk może wskazywać na:

  • nieprawidłowy poziom hormonów;
  • zapalenie cewki moczowej;
  • nieregularny poziom neuroprzekaźników w mózgu.

To tylko niektóre z opcji, mogących wpłynąć na pojawienie się przedwczesnego wytrysku. Tak naprawdę, lista jest o wiele szersza, jednak skupiliśmy się tutaj na najczęstszych przyczynach. Co prawda, czasami zdarza się, że problemy związane z przedwczesnym wytryskiem są tymczasowe i wynikają z przejściowych problemów w życiu. A co w momencie, gdy nie potrafimy poradzić sobie z problemem na własną rękę?

Kiedy udać się do lekarza?

Brak widocznych efektów działań stosowanych na własną rękę powinien skłonić nas do wizyty u specjalisty. Co więcej, w niektórych sytuacjach wręcz niewskazana jest samodzielna próba eliminacji problemu. Niemniej jednak, do lekarza powinniśmy zgłosić się niezwłocznie wówczas, gdy niemal każde zbliżenie kończy się przedwczesnym wytryskiem. Dodatkowo konsultacji lekarskiej powinny zasięgnąć osoby, które zmagają się z jakimikolwiek dolegliwościami bólowymi i uczuciem dyskomfortu w obrębie układu rozrodczego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here