Większość z nas wie, że marchewki są doskonałym źródłem witaminy A, która wpływa na jakość naszych oczu, skóry i paznokci. Już jedna szklanka soku marchewkowego dziennie wystarczy, aby dostarczyć naszemu organizmowi zapotrzebowania na witaminę A. A jakie są inne właściwości zdrowotne soku z marchewki?

Dlaczego sok marchewkowy?

Marchewki stanowią jedno z najpopularniejszych warzyw na świecie. Zawdzięczają to nie tylko pysznemu smakowi, ale także swoim uniwersalnym właściwościom odżywczym. Z niezależnych badań wynika, że nasza bohaterka zawiera prawie pięćset fitochemikaliów, które mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie. Dodatkowo marchewka zawiera beta-karoten, alfa-karoten i wspomnianą już witaminę A.

Beta-karoten ma wiele rozpuszczalnych składników i jest potężnym przeciwutleniaczem, którego zadaniem jest wiązanie szkodliwych molekuł, dzięki czemu nie są one groźne dla naszego organizmu. Witamina A pozwala na utrzymanie zdrowego uzębienia, zmniejsza wystąpienie ryzyka problemów naczyniowo-krążeniowych. Dodatkowo witamina A wspiera zdrowe komórki, zwalcza infekcje i obniża ciśnienie krwi.

Natomiast alfa-karoten wpływa na wydłużenie się naszego życia i zapobiega nowotworowi płuc. Dodatkowo sok marchewkowy zawiera masę witamin i minerałów, które wspierają nasz prawidłowy rozwój. Obok wspomnianych właściwości marchewka zawiera również: witaminę C, witaminę K, witaminy z grupy B: B1, B3, B6, potas, błonnik, magnez, molibden, fosfor, mangan, kwas foliowy.

Jak zwiększyć działanie soku marchewkowego?

Każdy sok nie tylko marchewkowy warto pić na pusty żołądek, aby miał możliwość w pełni wpłynąć na ciało. Dodatkowo, jeśli nie jesteś sympatykiem smaku soku marchewkowego, możesz zmieszać marchew z innymi warzywami i owocami. Sok jabłko marchew może okazać się doskonałym rozwiązanie, słodkie jabłko przełamie smak i doda napojowi dodatkowych wartości odżywczych. Marchew można łączyć z dowolnym owocem, ale połączenie sok jabłko marchew wydaje się najpyszniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here