Zwykliśmy mówić ” w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Staramy się codziennie aby ta maksyma gościła w naszym życiu również w praktyce. Pomimo ciągłego zabiegania pragniemy nie tylko zdrowo wyglądać, ale tak też się czuć. Korzystamy z wiedzy i porad dietetyków, wybieramy produkty sprawdzając ich skład, brakujące nam substancje uzupełniamy kupując na przykład zestaw witamin. Mamy obecnie sporą wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Są jednak momenty w naszym życiu kiedy po prostu nasz organizm wymaga dodatkowego kompleksowego wspomagania.

Jest tak między innymi: zimą, kiedy dzień jest krótszy, a nasza ekspozycja na słońce jest znikoma, kiedy nasz organizm zmaga się z chorobą lub na przykład kiedy kobieta spodziewa się dziecka.
Idealnie jest wtedy zakupić zestaw witamin odpowiednich dla swojego wieku, płci i stanu zdrowia. Trzeba tu bowiem zaznaczyć, iż każdy będzie miał inny skład w zależności od swojego przeznaczenia.
Odpowiednio dobrany zestaw witamin będzie na przykład wspomagał funkcjonowanie układu odpornościowego, zmniejszał uczucie zmęczenia czy też poprawiał koncentrację.
Odpowiedni poziom witamin i minerałów najważniejszy jest dla kobiet w ciąży, karmiących oraz dla dzieci, zwłaszcza w fazie wzrostu.
Dla kobiet w ciąży niezwykle ważnym jest aby utrzymywać na odpowiednim poziomie ilość kwasu foliowego. Jest on bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju płodu. Jego niedobór może powodować bardzo poważne wady rozwojowe. W zasadzie kobieta planując potomstwo powinna spożywać go już dużo wcześniej.

W przypadku dzieci również bardzo ważne jest dodatkowe podawanie niektórych substancji. Niemowlęta otrzymują wraz z mlekiem mamy bardzo dużo niezbędnych witamin potrzebnych do prawidłowego wzrostu. Jednak nie wszystkie są w odpowiednich ilościach, między innymi witaminy D oraz K, dlatego lekarze zalecają podawanie tych witamin od urodzenia. Niedobór witaminy D u niemowląt powoduje nadmiernie płaską główkę z tyłu oraz opóźnia się proces zarastania ciemiączka. Najpopularniejszym jednak skutkiem niedoboru tej witaminy jest krzywica oraz słabość mięśni.

Odpowiedni poziom witaminy D jest bardzo ważny zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ponieważ jest to tak zwana witamina słońca, suplementacja zalecana jest zwłaszcza zimą, kiedy słońca w ciągu dnia jest bardzo mało.
Jak widać pomimo naszych dobrych chęci oraz zdyscyplinowania nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni poziom wszystkich substancji w naszym organizmie. Są sytuacje wyjątkowe lub niezależne od nas, dlatego odpowiedni zestaw witamin wtedy jest najlepszym wyborem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLek na włosy
Następny artykułBrak witaminy b

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here