Komiks jest to historyjka obrazkowa. Znakiem rozpoznawczym komiksu jest to, że wypowiedzi bohaterów są zapisane w dymkach. Komiks dąży przede wszystkim do opowiadania obrazami, stroni więc od nadmiaru słów.

Komiksy dla dzieci i młodzieży, są często wybierane. Od wielu lat są popularne. Niektóre komiksy są nawet ekranizowane. Komiksy są polecane dzieciom i młodzieży, która ma problem ze skupieniem się na dłuższych tekstach.

Czy warto czytać komiksy dzieciom?

Komiksy dla dzieci i młodzieży są postrzegane przez wielu rodziców jako gorszy rodzaj książki, czytany przez ich pociechę. Uważają, że są one mniej wartościowe. Jednak badania potwierdzają, ze wcale tak nie jest. Komiksy dla dzieci i młodzieży także pozytywnie, jak książki wpływają na rozwój dziecka. Jeżeli nasze dziecko czyta komiksy, nie musimy się martwić o jego intelektualny rozwój czy literacki gust.

Komiksy dla dzieci i młodzieży

Ogromną zaletą komiksów jest pomoc w nauce czytania. Komiksy dla dzieci i młodzieży znakomicie sprawdzają się jako pierwsze książki dla najmłodszych dzieci. Oprócz do tej pory wymienionych zalet, jest jeszcze kilka. Dodatkowo komiksy dla dzieci i młodzieży świetnie rozwijają wyobraźnię dzieci, uczą przez zabawę i dodatkową uczą dzieci poczucia estetyki.

Odpowiednio wybrany komiks zachęci dziecko do czytania, a dodatkowo zaszczepi w nim miłość do literatury. Gdy nasza pociecha średnio przepada za czytaniem książek, można spróbować od komiksu. Taki rodzaj książki jest łatwiejszy i szybszy do czytania Krótkie teksty, duży druk i ciekawe ilustracje wręcz zniechęcą dziecko do spędzania czasu wolnego z książką.

Czy komiksy są dla dzieci i młodzieży w każdym wieku?

Tutaj sprawa jest podobna, jak w przypadku pozostałej literatury. Komiksy mogą, a nawet muszą być dobrane do wieku dziecka, jego preferencji, emocjonalności i wrażliwości.
W sklepach dostępne są pozycje zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.
Na początku przygody z komiksem, warto postawić nie tylko na klasyki, ale i na nowości.

Jeśli dzieciaki czytają takie komiksowe perełki, nie ma powodu, by obawiać się o ich intelektualny rozwój czy literacki gust.

Przeczytaj też: http://www.unumodels.pl/bajki-i-basnie-dla-dzieci-czy-warto-je-czytac/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here